top of page

Merhaba misafir...

Diyeceksin ki "sen de kimsin?"

 

Kısaca anlatayım. 1982'de doğmuş, Amasya da büyümüş, üniversiteyi Samsun'da okumuş, hayatını hekimlik yaparak sürdüren bir insancık.

 

Ailesinde Alamancı tabir edilen akrabası olan her insan gibi fotoğraf makinasını ilk olarak Almanya'da yaşayıp yazları Türkiye'ye gelen sevgili dayısından görüp, çocukluğundan bugüne fotoğraf merakını hiç kaybetmemiş bunu da hiç anlayamamış bir insancık. Sanırım "an" a karşı bir bağlılık. Belki de "zaman" la ilgili bir derdim var. Her neyse henüz bulamadığımdan sadece fotoğraf çekiyorum şimdilik. Azıcık yaşlanınca felsefesini yaparım:)

 

Ucuz-pahalı, iyi-kötü, küçük-büyük, benim-emanet...vs birçok fotoğraf makinasıyla çeşitli çalışmalar yaptım. Uzun yıllardır profesyonel fotoğraf makinaları kullanıyorum. Ancak "valla arkadaş telefonla çek ama doğru düzgün çek" kafasına yeni yeni ulaşıyorum. Şimdilerde de "eh biraz fotoğraf birikti. Bazıları da fena değil ya. Ben bunlarla bi blog işine falan mı girsem?" egosuyla da böyle bi site yaptım. Portfolyo bölümden fotoğraflarımı görebilir, blog kısmında ise yazılarım ve videolarımı bulabilirsin.

 

Bu işten para kazanıyor değilim. Öyle bir hevesim de yok. Tabiki derdim fotoğraflarımın daha çok insana ulaşması ve insanların hislerine ucundan dokunabilmek.

 

Geziyorum, gezerken de fotoğraf çekiyorum. Şimdilik tüm derdim bu.

 

Olur ya fotoğraflarıma bayıldın, yani böylesini görmedin, ve "eline sağlık demek için ölüyorsun; ya da bu aşırı edebi yazımı okudun ve aklına "şair burda ne anlatmış?" gibi bir soru geldi... İletişime tıklarsan mail adresim var.

 

Bol fotoğraflı günler..

 

Anıl Akpınar

 

 

 

 

 

 

 

bottom of page